Huawei míří do mraků, chce se stát globálním hráčem na poli veřejného cloudu

Spuštění vlastní sítě veřejných cloudů bude jednou z hlavním priorit společnosti Huawei v roce 2017. Příležitosti budou velké, konkurence však také.

Huawei míří do mraků, chce se stát globálním hráčem na poli veřejného clouduSpolečnost Huawei se chce stát výrazným hráčem na globálním trhu cloudových služeb. CEO společnosti Eric Xu to uvedl na letošním ročníku konference Huawei Global Analyst Summit v čínském Šen-čenu.

Počínaje rokem 2017 se Huawei zaměří na služby veřejného cloudu. Chceme výrazně investovat do budování otevřené a důvěryhodné cloudové platformy, která se stane základem Huawei Cloud Family,” uvedl Xu.

Termínem z konce citace Xu označil chystanou „rodinu“ veřejných cloudů, které bude Huawei provozovat buď samo nebo ve spolupráci s partnery. Firma se chce současně zaměřit i na IT infrastrukturu a chytrá zařízení.

Nezbývá než popřát Huawei mnoho štěstí. Oblast veřejného cloudu sice roste a skýtá velkou řadu příležitostí, ale současně se v ní pohybuje řada zavedených a velkých, ale i nových a dravých hráčů.

Huawei tak bude čelit globální konkurenci v podobě Amazonu nebo Microsoftu, ambiciózního Googlu, ale také čínského Alibaby, jehož síť datacenter již čítá čtrnáct lokality a stále roste.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře