Huawei hlásí 63% meziroční nárůst prodeje chytrých telefonů

Společnost poskočila na třetí místo světového žebříčku chytrých telefonů a drží se na prvním místě klíčového trhu v Číně. Celkově za třetí kvartál prodala 27,4 milionu kusů.

Huawei hlásí 63% meziroční nárůst prodeje chytrých telefonůSpolečnost Huawei oznámila prodejní výsledky své spotřebitelské divize za třetí kvartál roku 2015, ve kterém dosáhla silného meziročního růstu prodaných chytrých telefonů – celkem 27,4 milionu kusů představuje o 63 % lepší výsledek než před rokem.

Dodávky telefonů Huawei do Evropy meziročně vzrostly o 98 %, do Afriky a na Blízký východ o 70 %. Huawei uvádí, že je třetím největším světovým výrobcem chytrých telefonů (což potvrzují analytici z IDC, byť u Huawei uvádějí 26,5 milionu prodaných kusů a růst „jen o 60,9 %) a lídrem na svém domácím čínském trhu.

Třetinu dodávek představovaly telefony střední a prémiové třídy, což je o 7 procentních bodů více než v předchozím kvartálu. Od jejich uvedení na trh Huawei prodalo již 6,5 milionu telefonů Mate 7 (na fotografii), 7,5 milionu telefonů P7 a 4 miliony telefonů P8.

Jsme skutečně hrdí na rychlý růst prodejů mimo území Číny a na stále vyšší poptávku po našich zařízeních střední a prémiové třídy. Jsme přesvědčeni, že tímto tempem dokážeme do konce roku dosáhnout našeho cíle 100 milionů dodaných přístrojů,“ uvedl Richard Yu, šéf CEO Huawei Consumer Business Group.

Zdroj: Huawei

Úvodní foto: Huawei

Komentáře