HTC uvede Nexus 9, první tablet s novým systémem Android Lollipop

Novinka nabídne 2K dispej s 8,9" úhlopříčkou a procesor Nvidia Tegra K1 v těle vážícím necelých 450 gramů. K dispozici bude ve variantách 16 GB, 32 GB a 32 GB LTE.

HTC uvede Nexus 9, první tablet s novým systémem Android LollipopSpolečnost HTC ve spolupráci s Googlem uvede na trh vůbec první tablet s novou verzí operačního systému Android Lollipop. Model ponese název Nexus 9.

Zadní část nového Nexusu 9 spojuje s obrazovkou rám z broušeného hliníku. Displej má poměr stran 4:3 a 8,9“ úhlopříčku, která má být dostatečná pro zvládání řady úloh, ale zároveň dostatečně kompaktní pro ovládání jednou rukou.

Tenké tělo nového Nexusu ukrývá 64bitový dvoujádrový procesor Nvidia Tegra K1, a grafický výkon zajišťuje čip založený na architektuře Keppler. Nexus 9 váží 436 gramů.

Pro focení má tablet přední 1,6MPx a zadní 8MPx fotoaparát. Na prohlížení filmů, obrázků nebo pro běžné brouzdání po internetu je připraven 2K (2048×1536) displej. Přední stranu dále doplňuje dvojice reproduktorů s technologií HTC BoomSound.

Tablet Nexus 9 bude k dispozici ve variantách 16GB, 32GB a 32GB LTE. Dostupnost a ceny pro český trh budou oznámeny.

Zdroj: HTC
Úvodní foto: HTC

Komentáře