HTC spouští iniciativu Vive X na podporu startupů zabývajících se virtuální realitou

Výrobce headsetu HTC Vive investuje 100 milionů dolarů do fondu Vive X, který bude podporovat startupy technologiemi, znalostmi i finančními prostředky. Otázkou zůstává, zda to pro HTC nebude příliš velké sousto.

HTC spouští iniciativu Vive X na podporu startupů zabývajících se virtuální realitouSpolečnost HTC očividně sdílí názor analytiků z IDC ohledně silného budoucího růstu trhu trhu virtuální reality (VR). Firma chce investovat 100 milionů dolarů do fondu Vive X, který má skrze podporu startupů fungovat jako akcelerátor vývoje celého ekosystému.

HTC, takto výrobce headsetu HTC Vive (na fotografii), který má být jedním z tahounů růstu trhu, chce dostat virtuální realitu do podnikového prostředí. Již dnes je tento koncept využíván k výcviku a školení kosmonautů, chirurgů nebo pilotů.

Stihnou to?

Fond Vive X, který má již funkční webovou stránku, bude startupům poskytovat technologie, know-how, poradenství, finanční investice a další podporu. Program začne v Pekingu, Taipei a San Francisku, následně má expandovat do dalších oblastí.

Iniciativa HTC zní dobře, ale přesto tu může být jedna potíž. HTC se totiž potýká se silnou konkurencí na trhu chytrých telefonů a není zcela jisté, zda firma vydrží dost dlouho na to, aby dokázala využít svého náskoku v oblasti virtuální reality. Je možné, že iniciativa bude pro HTC představovat dost velké sousto.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: HTC

Komentáře