HTC se stalo exkluzivním partnerem Applu pro virtuální realitu

Novinky v portfoliu Applu kladou důraz na virtuální realitu, ale výrobci chybí vlastní headset. Místo toho spojil síly se společností HTC a bude využívat její model HTC Vive.

HTC se stalo exkluzivním partnerem Applu pro virtuální realituPozorným čtenářům našeho článku o novinkách v portfoliu Applu nemohlo uniknout, že výrobce (konečně) naskočil do rozjetého vlaku virtuální a rozšířené reality. Mezi představenými produkty však nápadně chyběl vlastní headset – Apple se totiž místo toho spojil s výrobcem HTC.

Zdá se tedy, že vlastnosti nadcházejícího operačního systému MacOS High Sierra, externí grafické jednotky i „VR-ready“ modelů z řady Mac a MacBook si uživatelé vychutnají prostřednictvím headsetu HTC Vive.

České zastoupení hovoří v tiskovém vyjádření o exkluzivním partnerství, z čehož lze usuzovat, že majitelé konkurenčních headsetů budou mít u Applu smůlu, ať už půjde o Oculus Rift nebo záplavu modelů od tradičních výrobců PC, které přijdou na trh v průběhu letošního roku.

Samotné HTC je v poslední době velmi aktivní, co se týče budování partnerského ekosystému. Společnost se kromě Applu dohodla na spolupráci s Googlem, Intelem a řadou dalších výrobců a bude se snažit posilovat svou pozici na trhu.

Zdroj: HTC

Úvodní foto: HTC

Komentáře