HTC podpoří své softwarové i hardwarové partnery v oblasti virtuální reality

Pro výrobce hardwaru jsou připraveny rozšířené semináře a zdroje pro vývoj nových periferií a příslušenství, vývojáři softwaru se zase mohou těšit na on-line obchod Viveport, přes který budou moci monetizovat svůj obsah.

HTC podpoří své softwarové i hardwarové partnery v oblasti virtuální realitySpolečnost HTC oznámila, že bude spolupracovat s vývojáři třetích stran za účelem rozšíření a obohacení nabídky příslušenství pro svůj set virtuální reality HTC Vive (na fotografii). Součástí spolupráce budou semináře nad rámec školení poskytovaných společnostmi Valve a Synapse.

Vývojáři v nich získají zdroje i software potřebný pro vývoj periferií a příslušenství, jejichž pohyb lze sledovat pomocí základnových stanic systému HTC Vive. Výrobce zároveň nabídne technickou podporu při integraci nových periferií a pomoc s jejich uvedením na trh.

HTC současně představilo nový "přístav" pro virtuální obsah a zážitky, obchod Viveport. Ten představuje rozšíření personalizovaného virtuálního zázemí Vive Home a zákazníkům nabídne přístup k paletě zážitků z oblasti vzdělávání, designu, umění, hudby a mnoha dalších. Spuštění je plánováno na podzim letošního roku.

Viveport nabídne řadu způsobů monetizace obsahu, přičemž základním možnostem patří platba za stažení, nákupy v aplikaci i placené členství. Do budoucna má Viveport dostat další funkce, které budou podporovat vývoj, distribuci i zapojení zákazníků do rozvoje nabízeného virtuálního obsahu.

HTC uvádí, že ve chvíli, kdy se utváří ekosystém virtuální reality, je potřeba, aby výrobci i vývojáři softwaru spolupracovali na překonání všech překážek. Rozšířená podpora pro hardwarové partnery a spuštění on-line tržiště pro obsah nezávislých vývojářů podle výrobce představuje výrazný krok z jeho strany.

Zdroj: HTC
Úvodní foto: HTC

Komentáře