HTC hlásí 80% nárůst zisku, ale i 8% pokles obratu

HTC chce provést comeback na světovou scénu, ale v tvrdé konkurenci to bude mít těžké.

HTC hlásí 80% nárůst zisku, ale i 8% pokles obratuSpolečnost HTC odstartovala sérii zveřejňování hospodářských výsledků společností za druhé čtvrtletí 2014. Během tohoto období HTC dosáhlo meziročního nárůstu zisku o 80,8 % na 2,26 miliardy taiwanských dolarů (přibližně 1,52 miliardy Kč), ale zároveň propadu obratu o 8 % na 65 miliardy taiwanských dolarů (43,9 miliardy Kč).

HTC během druhého kvartálu uvedlo svou novou vlajkovou loď, chytrý telefon HTC One M8,spolu s řadou levných modelů pro činský trh. HTC se v tvrdé konkurenci Samsungu a Applu a snaží se vrátit na výsluní, kde bylo před několika lety. Společnost byla kdysi jedničkou mezi telefony s Androidem na trhu v USA, ale v poslední době se jí nedařilo a vykazovala ztráty v řádech miliard taiwanských dolarů.

Společnost uvedla, že její řada levných telefonů pro čínský trh je součástí strategie udělat si z Číny svůj domácí trh. Ovšem jak na čínském, tak na globálním trhu to bude mít těžké. Samsung a Apple v současnosti vládnout světu a v Číně je řada ambicióních výrobů jako Huawei, Xiaomi nebo Lenovo, kteří chtějí rovněž proniknout na světovou scénu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Marc Xavier - Fotolia.com

Komentáře