HTC čeká restrukturalizace a větší zaměření na klíčové produktové segmenty

Společnost propustí 15 % zaměstnanců, chce ušetřit 35 % provozních nákladů a přeskupit obchodní jednotky tak, aby byly více specializované.

HTC čeká restrukturalizace a větší zaměření na klíčové produktové segmentyVýrobce mobilních zařízení HTC představil restrukturalizační plán s inovovaným provozním modelem. Společnost si od něj slibuje plošší a pružnější fungování, jehož důsledkem bude opět výrazný ziskový růst.

HTC rovněž přeskupí své obchodní jednotky tak, aby byly více specializované na klíčové oblasti prémiových chytrých telefonů, virtuální reality a lifestylových produktů. HTC sníží počet zaměstnanců o 15 % a od zjednodušené firemní struktury v rámci restrukturalizace si slibuje 35% snížení provozních nákladů.

Tato strategická restrukturalizace zajistí, že každá kategorie našich produktů bude mít přesné zaměření, zdroje a potřebné odborníky, aby uspěla na nových trzích,“ uvedla Cher Wangová, výkonná ředitelka společnosti. HTC podle ní potřebuje flexibilní a dynamickou organizaci, aby využilo příležitostí v nových oblastech.

Aktuální změny v interní struktuře HTC nám pomohou mnohem pružněji reagovat na potřeby menších trhů, jako jsou Česká republika a Slovensko. V průběhu podzimu oznámíme hned několik inovativních produktů s vlastnostmi, které jsou pro HTC typické,“ uvedl Jan Černo, regionální manažer HTC pro Českou republiku a Slovensko.

Zdroj: HTC

Úvodní foto: © Picture-Factory - Fotolia.com

Komentáře