HPE zaplatí miliardu dolarů za Nimble Storage a jeho flashová úložiště

Po ukončení spolupráce s EMC potřebovalo HPE posílit své portfolio v oblasti úložišť. Vybralo si výrobce konvergovaných flashových řešení Nimble Storage. Bonusem je prediktivní platforma, kterou Nimble používá pro zvýšení výkonu úložišť. HPE ji chce využít i v dalších oblastech.

HPE zaplatí miliardu dolarů za Nimble Storage a jeho flashová úložištěSpolečnost Hewlett-Packard Enterprise (HPE) letos již potřetí vyrazila na nákupy. Po převzetí výrobce hyperkonvergované infrastruktury SimpliVity a bezpečnostního startupu Niara se tentokrát zaměřila na výrobce úložišť Nimble Storage.

Akvizice v hodnotě jedné miliardy dolarů má za cíl posílit pozici HPE v oblasti úložných systémů. Nimble Storage nabízí celoflashová (AFA) a hybridní flashová (HFA) řešení, tedy produkty, o které je v poslední době velký zájem .

HPE bylo do tohoto obchodu v podstatě dotlačeno poté, co přišlo o svého velkého partnera v podobě EMC, které koupil konkurenční Dell. HPE v reakci na to potřebovalo posílit, aby si udrželo stávající zákazníky, případně přilákalo nové.

Nimble Storage nabízí konvergovaná flashová pole vybavená prediktivním softwarem, jež zrychluje celkový výkon. Tato řešení cílí především na malé a střední podniky, HPE by pro ně však mělo najít uplatnění i ve velkých datacentrech.

Výrobce chce akvírovanou technologii použít například pro cloudové aplikace a strojové učení. Chcete-li jasný důkaz, že úložiště již dávno nejsou jen krabice na ukládání dat, tady ho máte. Transakce by měla být završena během dubna 2017.

Je to od HPE chytrý tah, protože tím rozšiřuje své portfolio storage, aby mohlo obsloužit více tržních segmentů, a prediktivní flashová pole Nimble rozhodně patří mezi nejsilnější řešení na trhu,“ uvedl Andy Vandeveld, viceprezident globálních aliancí ve společnosti Veeam, která je technologickým partnerem Nimble.

V odvětví storage není konsolidace ničím novým a flashové a hybridní flashová pole se stávají novým normálem v datacentrech. Dává smysl, že velcí hráči hledají pro akviziční záměry pokročilá řešení, která jim poskytnou konkurenční výhodu,“ dodal.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © mch67 - Fotolia.com

Komentáře