HPE zakončilo rok 2016 dvouciferným poklesem příjmů

Příjmy společnosti se ve čtvrtém kvartálu 2016 snížily meziročně o 10 % na 11,4 miliardy dolarů. Pokles příjmů vykázaly všechny divize s výjimkou finančních služeb, dvě největší skupiny zaznamenaly dvouciferný propad.

HPE zakončilo rok 2016 dvouciferným poklesem příjmůSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila nepříliš uspokojivé výsledky za poslední kvartál roku 2016. Celkové příjmy ve výši 11,4 miliardy dolarů byly o 10 % nižší než ve stejném období roku 2015. Čistý zisk se meziročně nezměnil a činil přibližně 300 milionů dolarů.

Meziroční zhoršení výsledků vykázaly všechny divize společnosti. Světlou výjimku představovala pouze skupina finančních služeb, která dosáhla 6% zvýšení příjmů na 823 milionů dolarů. Vzhledem k jejímu podílu na celkových příjmech je to však pouze slabá útěcha.

Největší divize podnikových systémů totiž vykázala 12% propad na 6,3 miliardy dolarů. Příjmy ze serverů poklesly o 12 %, příjmy z úložišť o 13 % a příjmy ze sítí dokonce o 33 %. Mírnému poklesu o 2 % neunikly ani technické služby.

Podobně špatně dopadla divize podnikových služeb, jejíž příjmy se snížily o 11 % na 4 miliardy dolarů. Z outsourcingu infrastruktury utržilo HPE o 8 % méně než o rok dříve, v případě ostatních podnikových služeb se příjmy snížily o 17 %.

Na závěr nepříznivého výčtu přichází příjmy ze softwaru, které poklesly meziročně o 8 % na 721 milionů dolarů. O shodných 9 % poklesly příjmy z licencí a podpory, o 7 % se pak snížily příjmy ze služeb. Cloudový software vykázal jen slabý nárůst o 4 %.

CEO společnosti Meg Whitmanová si přesto zachovává optimismus a k výsledkům uvádí, že se společnost „vydala správnou cestou“. Rozšiřování portfolia, změny v organizaci a budování silného vedení mají HPE zajistit budoucí úspěch. Už by bylo načase.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře