HPE ve třetím fiskálním kvartálu meziročně klesly tržby o 6 %

I přes meziroční poklesy tržeb napříč většinou divizí se společnosti v mezičtvrtletím srovnání podařilo propad zpomalit. HPE ve sledovaném období utržilo necelých 7 miliard dolarů.

HPE ve třetím fiskálním kvartálu meziročně klesly tržby o 6 %Společnost HPE zveřejnila výsledky za třetí fiskální čtvrtletí, jež skončilo 31. 7. 2020, podle kterých tržby společnosti meziročně klesly o 6 % na 6,8 miliardy dolarů. V mezikvartálním srovnání si však HPE polepšilo o 13 %.

Hrubý zisk ve srovnání s předcházejícím čtvrtletí stoupl o 8 % na 2,1 miliardy dolarů; za zlepšením podle šéfa HPE Antonia Neriho stojí především vylepšení dodavatelského řetězce a představení řešení cloudových služeb HPE GreenLake.

Pandemie a plánování operací v době post-covidové zdůraznily důležitost řešení jako služby, zabezpečeného připojení a práce na dálku,“ uvedl Neri. „Vidíme obrovskou příležitost pomoci našim zákazníkům na cestě za digitální transformací.“

Divize Compute bez růstu, ale i bez ztráty

Příjmy divize Intelligent Edge ve sledovaném období meziročně klesly o 12 % na 684 milionů dolarů; na druhou stranu divize Compute po dvouciferném propadu v druhém kvartálu stagnovala a zaznamenala tržby ve výši 3,4 miliardy.

Dvouciferně ve třetím fiskálním čtvrtletí ovšem oslabila divize Storage, konkrétně o 10 % na 1,1 miliardy dolarů. Klesaly i příjmy konzultační divize A&PS (o 7 % na 226 milionů dolarů) a divize finančních služeb (o 9 % na 811 milionů).

Zdroj: HPE

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře