HPE ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2021 silně rostly objednávky „as a service“

Výrobci dělá radost zejména oblast softwarově definovaných úložišť a výsledky české pobočky, kde HPE dosáhlo nejlepších výsledků ve své historii.

HPE ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2021 silně rostly objednávky „as a service“Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila finanční výsledky za třetí kvartál končící 31. červencem 2021. Z nich vyplynulo, že čistý příjem meziročně vyrostl o 3 % na 6,9 miliardy dolarů.

Za třetí čtvrtletí jsme dosáhli velmi působivého výsledku, který doprovázel silný růst objednávek, větší marže a rekordní cash flow,“ řekl k výsledkům Antonio Neri, prezident a generální ředitel HPE.

Mimořádný úspěch zaznamenala česká pobočka společnosti. „Na lokálním trhu jsme v třetím čtvrtletí dosáhli nejlepších výsledků v historii HPE,” řekl Jan Kameníček, ředitel tuzemské pobočky HPE.

Tržby podle něj narostly o více než 60 % oproti stejnému období minulého roku. „A v prodeji infrastruktury jako služby patříme dlouhodobě mezi 5 nejúspěšnějších zemí na světě,“ doplnil.

Nedobrý kvartál pro výpočetní techniku

Co se jednotlivých segmentů týče, tržby skupiny Intelligent Edge ve sledovaném období meziročně vyrostly o 27 % na 867 milionů dolarů. Segment High Performance Compute a Mission Critical Systems vyrostl o 11 % na 741 milionů.

V červených číslech naopak skončila skupina Compute – její tržby klesly o 9 % na 3,1 miliardy dolarů. Segment Storage pak vyrostl o 4 % na 1,2 miliardy dolarů.

HPE v tomto kontextu dodává, že pozoruhodně se dařilo v softwarově definovaných úložištích, včetně Nimble, a to až o 10 % více než v předchozím roce. Všechna flashová úložiště meziročně rostla o více než 30 %.

Zdroj: HPE

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře