HPE úspěšně dokončilo koupi Nimble Storage a spěchá na trh

Akvizice v hodnotě 1,2 miliardy dolarů přinesla do nabídky HPE tolik potřebná flashová a hybridní úložiště. Výrobci nyní bude záležet na tom, aby nová řešení co nejrychleji vypustil do partnerského kanálu.

HPE úspěšně dokončilo koupi Nimble Storage a spěchá na trhSpolečnost HPE může od nynějška směle tvrdit, že je výrobcem flashových úložišť. Nedávno oznámená akvizice společnosti Nimble Storage byla úspěšně dokončena a portfolio HPE se díky tomu rozrostlo o celoflashová a hybridní pole.

HPE zaplatilo za Nimble částku 1,2 miliardy dolarů a nyní bude chtít tuto investici co nejrychleji zužitkovat. K integraci nově získaných řešení se zbytkem podnikového portfolia a uvedení novinek na trh dojde co nejdříve to půjde.

Spěch je na místě, neboť poptávka po flashových řešeních prudce roste a HPE v této oblasti momentálně pokulhává. V minulosti totiž spolupracovalo s EMC, které však v loni pohltil konkurenční Dell.

Rok 2017 se pro HPE zatím nese ve znamení akvizic. Kromě Nimble Storage už letos stihlo koupit výrobce hyperkonvergovaných řešení SimpliVity nebo bezpečnostní startup Niara.

Všechny letošní akvizice mají společného jmenovatele – jedná se o firmy zabývající se inovativními technologiemi a růstovými segmenty.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © ssidorov - Fotolia.com

Komentáře