HPE údajně jedná s investory o odprodeji své softwarové divize

Od prodeje divize, jejíž výsledky se za poslední rok zhoršily o 8 %, si HPE údajně slibuje 8 až 10 miliard dolarů. Po Dellu by se tak stalo již druhým velkým výrobcem, který se v letošním roce zbavil svého softwarového byznysu.

HPE údajně jedná s investory o odprodeji své softwarové divizeSpolečnost Hewlett Packard Enterprise údajně hledá mezi investičními skupinami kupce pro svou softwarovou divizi. Podle zprávy Wall Street Journalu chce HPE tímto prodejem získat 8 až 10 miliard dolarů.

Po prodeji softwarového byznysu by se HPE stalo výrobcem zaměřeným na servery, sítě, úložiště, kritické systémy a technologické služby. Podnikové služby již společnost nenabízí, neboť příslušnou divizi nedávno osamostatnila a spojila s CSC.

Softwarová divize HPE vykázala za poslední rok tržby ve výši 3,6 miliardy dolarů, což představovalo 8% meziroční zhoršení. Důvodem měla být převážně migrace zákazníků směrem ke cloudovým modelům.

Podle Patricka Moorheada, hlavního analytika Moor Insights & Strategy, je prodej softwarové divize „možný, ale nepravděpodobný“ a i kdyby k němu došlo, HPE by se ze segmentu softwaru úplně nevytratilo.

Pokud prodají svůj stávající softwarový byznys, očekával bych, že provedou nové softwarové akvizice na úrovni PaaS a IaaS. V oblasti softwaru musejí nějakým způsobem zůstat, otázkou zůstává, jakým,“ uvedl Moorhead.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře