HPE spojuje síly s Nutanixem, chtějí se prosadit v oblasti hybridního cloudu

Nová nabídka HPE využije Enterprise Cloud OS Nutanixu s bezplatně zabudovaným AHV hypervizorem poskytovaným skrze HPE GreenLake. Nabídka by měla jít do prodeje ve třetím kvartálu.

HPE spojuje síly s Nutanixem, chtějí se prosadit v oblasti hybridního clouduSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila, že uzavřela globální partnerství se společností Nutanix. Společně se chtějí prosadit na soutěživém trhu s hybridním cloudem a konkurovat tak společnostem Dell EMC a VMware.

Partnerství se zaměřuje na nabídku integrované řešení hybridního cloudu jako služby a očekává se, že významnou roli v této oblasti bude hrát i partnerský kanál.

Nová nabídka HPE využije Enterprise Cloud OS Nutanixu s bezplatně zabudovaným AHV hypervizorem, poskytovaným skrze HPE GreenLake. Zákazníci tak získají hybridní cloudové řešení plně spravované HPE.

Z pohledu channelu umožní Nutanix svým partnerům přímo prodávat HPE servery zkombinované s Enterprise Cloud OS Nutanixu. Očekává se, že nabídka půjde do prodeje v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku.

Podle šéfa HPE Antonia Neriho řeší partnerství obou společností otázky nákladů, stávajících systémů a komplexních aplikací. Navíc poskytne plně spravovanou hybridní cloudovou infrastrukturu jako službu nasazenou v datových či kolokačních centrech zákazníků.

Spojení obou firem má rovněž umožnit snadný přístup k Enterprise Cloud OS a AHV hypervizoru, vhodném i pro kriticky důležité systémy, ty zahrnují například virtualizované pracovní zátěže od společností SAP, Oracle nebo Microsoft.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře