HPE sloučí své laboratoře s podnikovou divizí a centralizuje prodejní týmy

Změny v HPE pokračují – po vyčlenění divize podnikových služeb dojde ke sloučení některých složek a přesunu vybraných týmů pod jiného ředitele.

HPE sloučí své laboratoře s podnikovou divizí a centralizuje prodejní týmySpolečnost Hewlett-Packard Enterprise zřejmě stále nenašla strukturu, ve které by se cítila pohodlně. Devět měsíců po „velkém půlení“ a měsíc po vyčlenění divize podnikových služeb oznámila firma pod vedením Meg Whitmanové další změny.

Restrukturalizace je spojená s odchodem Martina Finka, šéfa laboratoří HP Labs, které pracují například na ambiciózní projektu The Machine, jehož výsledkem má být nový koncept počítače s ambicí zbourat tradiční podobu pamětí a úložišť.

Fink odejde na konci letošního roku do důchodu a HP Labs se poté sloučí s podnikovou divizí pod vedením Antonia Neriho. Práce na projektech včetně The Machine má pokračovat nezměněným tempem.

HPE rovněž sloučí své prodejní týmy do jednotné globální organizace, přičemž dojde k centralizaci produktového marketingu a elektronické komerce pod jednoho ředitele. Současně dojde k přemístění IT a bezpečnostních týmů pod provozního ředitele.

Kromě zmíněného Martina Finka se s HP na konci roku rozloučí také ředitel pro zákazníky John Hinshaw. HPE neuvedlo, zda bude se zamýšlenými změnami spojena další vlna propouštění.

Zdroj: IDG News Services

Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com

Komentáře