HPE se protrápilo dalším kvartálem, jeho příjmy se snížily o 13 %

Společnosti se nedařilo především v oblasti softwaru a celkově skončila 612 milionů dolarů ve ztrátě. Nedávné akvizice a zeštíhlování struktury se však mají stát motorem budoucího růstu.

HPE se protrápilo dalším kvartálem, jeho příjmy se snížily o 13 %Zatímco společnost HP prožila nejlepší kvartál za dlouhá léta , její sestru HPE stále trápí problémy. Ve druhém fiskálním kvartálu 2017, který skončil ke 30. 4. vykázalo HPE meziroční pokles příjmů o 13 % na 7,4 miliardy dolarů a čistou ztrátu 612 milionů dolarů.

Pokud by se však započítaly dvouměsíční příjmy z divize podnikových služeb, která byla koncem kvartálu definitivně oddělena a spojena se společností CSC, dosáhly by příjmy HPE částky 9,9 miliardy dolarů.

CEO společnosti Meg Whitmanová však zůstává optimistická a hovoří o silných výsledcích v klíčových oblastech, jako jsou bezdrátové sítě, flashová úložiště nebo vysokovýkonný computing.

Zároveň dodejme, že HPE počátkem letošního roku vyrazilo na nákupy a výrazně posilovalo své portfolio akvizicí společnosti Nimble Storage a několika dalších. Společnou vlastností akvírovaných firem bylo zaměření na mladé a růstové segmenty.

Hlavním problémem HPE zůstává oblast softwaru, kde zaznamenala 11% pokles příjmů na 685 milionů dolarů. Příjmy z licencí se propadly o 29 %, příjmy ze souvisejících služeb byly nižší o 17 % a příjmy z cloudového softwaru vyrostly jen o 3 %, což je v kontextu dnešního trhu málo.

Zdroj: HPE

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře