HPE předčilo očekávání, ve fiskálním roce 2018 posílilo o 7 % na 30,9 miliardy dolarů

V posledním čtvrtletí tohoto roku vzrostl obrat u divize inteligentního okraje sítě a divize hybridního IT. Pokles zaznamenala jen divize finančních služeb. Obrat HPE ve čtvrtém kvartálu vzrostl o 4 % na 7,9 miliardy dolarů. Obrat za celý fiskální rok 2018 se zvýšil o 7 % na 30,9 miliardy dolarů.

HPE předčilo očekávání, ve fiskálním roce 2018 posílilo o 7 % na 30,9 miliardy dolarůSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila své finanční výsledky za čtvrtý kvartál a celý fiskální rok 2018. Ze zprávy vyplývá, že obrat HPE v posledním čtvrtletí tohoto roku meziročně vyrostl o 4 % na 7,9 miliardy dolarů. Za celý fiskální rok pak vykázalo 7% nárůst na 30,9 miliardy dolarů.

Ve čtvrtém kvartálu tohoto roku vzrostl obrat u divize pro inteligentní okraje sítí, která posílila o silných 17 % na 814 milionů dolarů. Dařilo se i divizi hybridního IT, která zaznamenala meziroční růst o 5 % na 6,4 miliardy dolarů. Naopak divize finančních služeb oslabila o 7 % na 939 milionů dolarů.

Výsledky překonaly očekávání analytiků a potvrdily, že HPE má za sebou úspěšný fiskální rok. „Věřím, že náš zkušený globální tým a osvědčená strategie urychlí v roce 2019 další rozvoj v oblasti cloudu a inteligentního okraje sítě,“ uvedl Antonio Neri, šéf HPE.

Zdroj: HPE, IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře