HPE oznámilo výsledky za druhý kvartál i očekávané oddělení softwarového byznysu

Výsledky firmy poklesly v kvartálu končícím k 31. 7. o 6 % na 12,2 miliardy dolarů. Zásadnějším oznámením je však vyčlenění softwarového byznysu a jeho spojení s britskou firmou Micro Focus.

HPE oznámilo výsledky za druhý kvartál i očekávané oddělení softwarového byznysuSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) potvrdila spekulace, které se objevily v posledních týdnech, a oznámila vydělení své softwarové divize a její spojení a britskou softwarovou firmou Micro Focus. Oznámení přišlo takřka souběžně se zprávou, že Intel prodává většinový podíl v McAfee.

Obchod bude mít hodnotu 8,8 miliardy dolarů a HPE z něj získá 2,5 miliardy dolarů v hotovosti a 50,1% podíl v nově vzniklé společnosti. Ta se stane jednou z největších čistokrevných softwarových firem na světě. Vše by mělo být uzavřeno v druhém pololetí fiskálního roku 2017.

V zevrubném komentáři Jamese Hendersona jste se mohli dočíst o tom, jak HPE zeštíhluje, aby dosáhlo větší pružnosti, což bude jeho strategie v souboji s Dellem, který se vydal přesně opačným směrem. Představitelé HPE okomentovali prodej softwarové divize podobnými slovy.

S dnešním oznámením podnikáme další zásadní krok směrem k naplnění vize rychleji rostoucí firmy s vyššími maržemi a silnějším cash flow a dosažení pozice, z níž budeme moci lépe pomáhat našim zákazníkům a budeme připraveni na budoucnost,“ uvedla šéfka společnost Meg Whitmanová.

Cílem strategie HPE je zaměřit se na hybridní IT, v němž spatřuje obrovskou příležitost vzhledem k pokračujícími dvoucifernému růstu segmentu soukromého cloudu. Další oblastí, na kterou se chce firma soustředit, bude infrastruktura jako služba (IaaS).

HPE současně zveřejnilo výsledky svého hospodaření za třetí kvartál svého fiskálního roku 2016, který skončil ke 31. 7. 2016. Příjmy firmy v něm poklesly o 6 % na 12,2 miliardy dolarů, zatímco čistý zisk vystřelil o 914 % na 2,3 miliardy.

Příjmy softwarové divize, která je předmětem dohody s Micro Focus, poklesly meziročně o 18 % na 738 milionů dolarů.

Zdroj: IDG News Service, HPE
Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře