HPE napumpuje miliardy dolarů do vývoje řešení pro inteligentní okraje sítí

Prostředky ve výši čtyř miliard dolarů budou použity na podporu iniciativ a vývoj nových produktů a služeb. HPE si tímto oznámením říká o zásadní pozici v segmentu inteligentní infrastruktury.

HPE napumpuje miliardy dolarů do vývoje řešení pro inteligentní okraje sítíSpolečnost Hewlett Packard Enterprise's (HPE) věří slibnému konceptu inteligentního okraje sítě a decentralizace výpočetních a analytických funkcí. Výrobce chce do této oblasti investovat celkem 4 miliardy dolarů.

Oznámení učinil Antonio Neri, který v únoru letošního roku vystřídal Meg Whitmanovou na pozici CEO. HPE podle něj použije tyto prostředky k vývoji produktů a služeb, ale také k podpoře iniciativ týkající se inteligentního okraje.

Připomeňme, že pod tímto pojmem se skrývá koncept posunu zpracovávání dat z jádra sítě (datacentra) na její okraj, jinými slovy vestavění analytických funkcí například do zařízení rychle se rozvíjejícího internetu věcí.

HPE tímto oznámením učinilo zásadní krok směrem k tomu, aby se stalo skutečným end-to-end poskytovatelem inteligentní infrastruktury, která si poradí se stále většími objemy dat generovanými právě na okraji sítě.

Klíčovou roli v tomto tažení má hrát Aruba, kterou HPE koupilo v roce 2015. Tehdy bylo jeho cílem výrobce posílit své možnosti v oblasti bezdrátových sítí, nyní tato společnost dostane nový, neméně důležitý úkol.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: NicoElNino @ fotolia.com

Komentáře