HPE kupuje startup Rasa Networks a jeho nástroje pro monitoring a analýzu sítí

Technologie poslouží Arubě, dceřiné firmě HPE, k vytvoření jednotného rámce pro cloudovou správu sítí. K uzavření obchodu by mělo dojít během druhého pololetí 2016. Hodnota nebyla zveřejněna.

HPE kupuje startup Rasa Networks a jeho nástroje pro monitoring a analýzu sítíSpolečnost HPE, resp. její dceřiná firma Aruba, oznámila uzavření definitivní dohody o akvizici startupu Rasa Networks, který má v portfoliu řešení pro správu výkonu sítí a analytické nástroje. Konkrétní částka nebyla zveřejněna.

Informace pocházejí z interní komunikace, z níž vyplývá, že technologie Rasa Networks budou integrovány do softwaru Clarity a zaměstnanci startupu se stanou součástí výzkumného a vývojového týmu Aruby.

Akvírované technologie pro monitoring a analýzy sítí by mohly Arubě pomoci vytvořit jednotný cloudový rámec pro správu metalických i bezdrátových sítí, což by mohlo představovat výraznou konkurenční výhodu.

HPE potvrdilo, že došlo k dohodě. Společnost dodala, že převzetí Rasa Networks zapadá do celkové strategie zaměření na klíčové růstové segmenty v portfoliu. Firma byla údajně v hledáčku konkurenčního Ciska a Ruckusu, ale obě společnosti nakonec změnily názor.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře