HPE kupuje SimpliVity a její hyperkonvergovaná řešení

Zvěsti z konce roku 2016 se potvrdily, jen cena je výrazně nižší než původně uváděných 3,9 miliardy dolarů. HPE se díky akvizici stane majitelem řady hyperkonvergovaných řešení, který chce integrovat se svým vlastním portfoliem.

HPE kupuje SimpliVity a její hyperkonvergovaná řešeníZvěsti nelhaly, společnost HPE se skutečně stane majitelem poskytovatele hyperkonvergované infrastruktury SimpliVity. Jediné, v čem se odhady „sekly“, je hodnota akvizice. Namísto původně uváděných 3,9 miliardy dolarů nakonec HPE zaplatí výrazně mírnější částku 650 milionů.

SimpliVity byla založena v roce 2009 a v současnosti zaměstnává 750 lidí. Její nabídka zahrnuje řešení pro datacentra, cloud, virtualizaci desktopů, ochranu dat a jejich obnovu po havárii. HPE tak díky akvizici získá portfolio, které vhodně doplní jeho vlastní řešení.

Díky kombinace softwarově definované datové platformy od SimpliVity a infrastruktury, automatizace a cloudových řešení od HPE má vzniknout komplexní hyperkonvergované řešení šité na míru podnikovým zákazníkům HPE.

HPE uvedlo, že softwarově definovaná infrastruktura „je srdcem“ jeho strategie pro hybridní IT a akvizice má výrazně posílit jeho schopnost poskytovat moderní platformu fungující napříč různými cloudovými prostředími.

Akvizice nemá mít bezprostřední vliv na chod obou společností. HPE a jeho partneří budou zatím dále prodávat stávající hyperkonvergovaná řešení jako HC 380 nebo HC 250. Stávající produkty budou podporovány i v případě Simplivity.

Ve druhém pololetí 2017 však má dojít k integraci obou portfolií a HPE chce uvést řadu nových hyperkonvergovaných systémů postavených na serverech HPE ProLiant. V dalších kvartálech pak HPE plánuje uvést další inovace postavené na akvírovaných technologiích.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: HPE, SimpliVity

Komentáře