HPE kupuje SGI s cílem podpořit oblast velkých dat

Celkem za 275 milionů dolarů se rozhodl Hewlett Packard Enterprise koupit společnost SGI, a získat tak lepší pozici v oblasti analýzy velkých data a v HPC.

HPE kupuje SGI s cílem podpořit oblast velkých datHPE minulý čtvrtek oznámilo, že se chystá koupit společnost SGI s cílem rozšířit byznys v oblasti analýzy dat. Akvizice také posílí HPE v oblasti high performance computingu, rostoucího segmentu serverového trhu.

SGI s 1 100 zaměstnanci minulý týden oznámilo obrat ve výši 533 milionů dolarů a čistou ztrátu 11 milionů dolarů.

Nejenže akvizice SGI posílí pozici HPE ve vysoce rostoucím segmentu analýzy velkých dat, rozšíří také naši působnost ve vertikálách HPC včetně veřejného sektoru, humanitních věd, školství a výzkumu, výrobě a supercomputingu,“ uvedl Antonio Neri, šéf divize Enterprise v HPE.

Pozici na trhu HPC serverů má podpořit zejména výkonná technologie pro in-memory analýzu dat.

SGI, původně Silicon Graphics, bylo přejmenováno po jeho úpadku a následné akvizici Rackable Systems v roce 2009.

HPE čelí výzvým od svého oddělení od skupiny HP zaměřené na PC a tiskárny. Podobně jako jiné technologické firmy se potýká s novým obchodním modelem cloud computingu.

Zatím HP odřízlo svou veřejnou cloudovou službu a oznámilo plán vyčlenit většinu své divize IT služeb do nové společnosti spoluvlastněné CSC.

Tato dohoda není poprvé, co SGI a HPE spojily síly. Propojovací technologie SGI NUMAlink je součástí serverů HPE Integrity.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: HPE, SGI

Komentáře