HPE kupuje Plexxi a její technologie pro hyperkonvergované sítě

Nejnovější akvizice má obohatit HPE o technologie pro hybridní cloud, které se nejprve objeví v existující nabídce hyperkonvergované infrastruktury a později na nich mají být postavena zcela nová řešení.

HPE kupuje Plexxi a její technologie pro hyperkonvergované sítěSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila závěr převzít firmu Plexxi, jež se specializuje na softwarově definované sítě. Cílem akvizice, která by měla být dokončena do konce července 2018, je posílit nabídku HPE v oblasti hybridního cloudu.

HPE chce akvírované technologie použít k přemostění prostředí veřejných a soukromých cloudů. Plexxi má v portfoliu řešení pro hyperkonvergované sítě včetně úložišť, cloudového prostředí a aplikací.

Viceprezident HPE Ric Lewis uvedl, že řešení společnosti budou po integraci těchto technologií například schopná v rámci sítě automaticky přidělovat prioritu klíčovým pracovním úlohám, přičemž veškeré funkce budou spojeny do jednotného řešení.

HPE chce technologie od Plexxi nejprve integrovat do svých současných hyperkonvergovaných řešení získaných skrze loňskou akvizici společnosti SimpliVity. V dohledné budově na nich pak chce postavit zcela nová modulární řešení.

Ric Lewis uvedl, že zákazníci mají své výpočetní úlohy rozprostřené napříč tradičními datacenty, ale také soukromými, řízenými nebo veřejnými cloudy. HPE jim skrze své řešení chce nabídnout dostatečný výkon nehledě na to, kde se nacházejí data.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře