HPE kupuje Niaru a její bezpečností řešení pro analýzu chování uživatelů a zařízení

HPE se stalo majitelem řešení, které sleduje aktivitu uživatelů a zařízení v rámci vnitřní sítě a umí velmi rychle odhalit nestandardní chování. Technologie bude nyní integrována do řešení ClearPass.

HPE kupuje Niaru a její bezpečností řešení pro analýzu chování uživatelů a zařízeníSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila akvizici startupu Niara a jeho řešení pro ochranu podnikových uživatelů před pokročilými kybernetickými útoky. Hodnota akvizice nebyla zveřejněna.

Niara používá strojové učení a velká data pro monitorování a analýzu chování uživatelů a zařízení v rámci podnikového prostředí, přičemž vyhledává anomálie, které by mohly naznačovat narušení bezpečnosti.

Řešení je určeno pro boj s útoky, které již pronikly vnější obranou uživatele, jinými slovy sleduje aktivitu již autorizovaných uživatelů a zařízení. Podle HPE odhalí i velmi nepatrné odchylky a díky strojovému učení to navíc zvládne v řádu desítek sekund.

HPE chce nyní integrovat řešení od Niary s řešením ClearPass Policy Manager, které získalo akvizicí společnosti Aruba Networks. Výsledkem má být pokročilé bezpečnostní a preventivní řešení, které pokryje metalické a bezdrátové sítě, stejně jako internet věcí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře