HPE kupuje BlueData s cílem posílit v oblasti velkých dat

Od začlenění platformy BlueData do vlastních systémů si HPE slibuje urychlení digitální transformace svých zákazníků. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.

HPE kupuje BlueData s cílem posílit v oblasti velkých datSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila akvizici americké firmy BlueData, jež se zabývá umělou inteligencí a softwarem pro velká data. Jedná se o další krok HPE k posílení pozice v oblasti analytických nástrojů.

Firma BlueData od svého založení v roce 2012 provozuje softwarovou platformu s tzv. kontejnerovou technologií, jež zjednodušuje práci a snižuje náklady firmám, které ve velké míře využívají strojové učení a analýzu velkých dat.

Propojením platformy BlueData se svou softwarově definovanou infrastrukturou chce HPE zákazníkům přinést rychlejší digitální transformaci. Plánuje totiž představit snadno implementovatelné řešení pro AI, strojové učení a analýzu velkých dat.

Platforma BlueData bude podle dohody začleněna do systémů Apollo od HPE. Obchod, jehož finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny, by měl být finalizován na konci ledna 2019.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře