HPE hlásí pozitivní výsledky za třetí kvartál, dařilo se v prodeji úložišť a sítí

Obrat společnosti vyrostl meziročně o 3 % na 8,2 miliardy dolarů, za což HPE vděčí především podnikové divizi a prodeji úložišť a síťových řešení. Podle CEO Meg Whitmanové tyto výsledky vypovídají o pokroku, kterého HPE dosahuje.

HPE hlásí pozitivní výsledky za třetí kvartál, dařilo se v prodeji úložišť a sítíSpolečnost HPE oznámila výsledky svého hospodaření za třetí fiskální kvartál, který skončil ke 31. 7. 2017. Za toto období společnost vykázala obrat ve výši 8,2 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o bezmála 3 %.

Výsledky podnikové divize, která tvoří přes tři čtvrtiny celkového obratu, vyrostly meziročně o 6 % na 6,79 miliardy dolarů. Prodej serverů sice poklesl o 1 %, ale toto bylo více než bohatě vyváženo 16% nárůstem prodeje síťových řešení a 11% růstem v oblasti úložišť.

Příjmy ze softwaru se naopak meziročně snížily o 3 % na 718 milionů dolarů a příjmy z profesionálních služeb se propadly dokonce o 23 %. Celkový čistý zisk pak dosáhl pouze 165 milionů dolarů, což je výrazně méně než loňských 2,27 miliardy.

Šéfka společnosti Meg Whitmanová označila výsledky za třetího kvartálu jsou „povzbuzující ukazatel pokroku“ a zdůraznila růst obratu, přesažení stanovených cílů a úspěšné vyvázání softwarového byznysu.

Zdroj: HPE

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře