HPE chce uspořit miliardu dolarů, představilo optimalizační plán

Firma se chystá dočasně snižovat základní platy nejvyššího managementu a přeorientovat investice a pracovní sílu tam, kde vidí potenciál pro růst. Chce tak uspořit zhruba miliardu dolarů.

HPE chce uspořit miliardu dolarů, představilo optimalizační plánSpolečnost HPE v návaznosti na nepříznivé výsledky ve druhém fiskálním čtvrtletí 2020 představila plán na optimalizaci nákladů a určení priorit pro následující tři roky. Opatřeními by chtěla uspořit zhruba jednu miliardu dolarů.

Jedním z klíčových prvků plánu je nasměrovat investice a pracovní sílu do oblastí s potenciálem růstu. To podle HPE zahrnuje zjednodušení produktového portfolia, úpravu struktury dodavatelského řetězce či vylepšení digitálního modelu podpory zákazníků.

Firma se rozhodla spustit plán na úsporu nákladů poté, co stáhla finanční výhled pro rok 2020. Kvůli nejisté situaci související s onemocněním covid-19 zároveň uvedla, že nezveřejní ani nová čísla pro předpokládané hospodaření v letošním roce.

HPE navíc schválilo jisté úpravy základních platů s platností od 1. 7. 2020 až do konce fiskálního roku 2020. Základní platy nejvyššího vedení by se tak měly snížit o 20 až 25 % v závislosti na pozici.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © SuriyaPhoto - Fotolia.com

Komentáře