HP zvyšuje zabezpečení svých MPS

Partneři skrze HP Secure MPS přinesou nové služby na ochranu síťových tiskáren před kyberútoky.

HP zvyšuje zabezpečení svých MPSHP oznámilo úpravu svých HP Managed Print Services (MPS) s cílem lépe chránit podnikové tiskárny před kyberútoky.

Novinky v HP Secure MPS zahrnují odborné bezpečnostní služby, softwarová řešení a rozšířené dodavatelské možnosti pro tisková zařízení zákazníků od různých poskytovatelů. HP kromě toho oznámilo, že bude s ohledem na bezpečnost speciálně přednastavovat i své tiskárny HP.

Zmíněné služby a technologie bude v ČR poskytovat jak HP, tak v různé míře také HP MPS partneři, kteří jsou v současné době postupně proškolováni,” uvedl na dotaz ChannelWorldu David Lev, printing category manager CZ/SK společnosti HP.

Poskytovatelé spravovaný tiskových služeb budou moci ve spolupráci s HP nabídnout tyto služby:

  • Implementace bezpečnějšího tisku — HP poskytne své vlastní specializované bezpečnostní techniky, kteří zvýší zabezpečení tiskáren.
  • Poradenství v oblasti udržování bezpečného tisku — poradci z HP budou pravidelně udržovat bezpečnostní kvalifikaci zákazníka, aktualizovat rizikové profily a pomáhat vyhodnocovat bezpečnostní plány a poskytovat další ad hoc podporu pro auditní šetření.
  • Správa a dodržování zabezpečení tiskáren — HP pomůže dodžovat určená měřítka prostřednictvím nové vzdálené správy bezpečnostních nastavení a také monitorovat veškeré tiskárny a podávat zprávy o bezpečnostním statusu tiskáren.
  • Rozšířené školení.
  • Reporting & vyhodnocování —HP zavádí prvky zabezpečení také do sledování a reportingu MPS.
  • Nové nástroje a služby vzdálené správy — Nové softwarové nástroje HP MPS automatizují některé bezpečnostní postupy jako aktualizace firmwaru nebo správu hesel.

Bezpečnostní přednastavení a rozšíření tisáren

HP začalo uzavírat starší a méně udržovaná rozhraní včetně portů  a protokolů (vč. FTP a Telnetu), které NIST považuje za málo bezpečné.

S listopadovou aktualizací firmwaru se zlepšily možnosti nastavení administrátorských hesel a šifrování pro nové i starší tiskárny HP Enterprise a MFP. 

Nejnovější bezpečnostní vylepšení sady řešení HP JetAdvantage zahrnují službu HP Access Control s novými prvky autentizace, autorizace a “pull” tisku, s vylepšeným rozsahem funkcí a podporou pro SNMPv3, novou čtečkou karet kompatibilní s HIP2 a možností jednoduchého přihlášení k tiskárně pomocí bezkontaktní karty.

HP Capture and Route pak usnadňuje kontrolu a sledování naskenovaných dokumentů a jejich distribuci zmáčknutím jednoho tlačítka. Nové prvky zahrnují podporu LDAP přes SSL, šifrování uložených dat pro naskenované dokumenty umístěné na Capture and Route serveru a službu MyMessages pro okamžitý tisk zpráv a faxů uživatelů.

Zdroj: HP, ChannelWorld
Úvodní foto: Sharp

Komentáře