HP zpoplatní aktualizace firmwaru pro servery

Nejlevnější tříletá podpora stojí 126 dolarů.

HP zpoplatní aktualizace firmwaru pro serverySpolečnost Hewlett-Packard oznámila, že s platností od 19. 2. tohoto roku začne zpoplatňovat aktualizace firmwaru pro své servery. Aktualizaci si od tohoto data stáhnou pouze ti uživatelé a firmy, kteří budou mít platnou záruku, předplatné HP Care Pack nebo jinou dohodu o podpoře.

Veškeré aktualizace byly do této volně dostupné. Zároveň zatím není jasné, zda se zpoplatnění má týkat i kritických aktualizací, které jsou občas nezbytné pro zachování funkčnosti produktu.

Nové opatření vysvětlila víceprezidentka HP Mary McCoyová v tom smyslu, že jde o rozhodnutí, které „posiluje cíl společnosti zpřístupnit nejnovější firmware HP, který je cenným duševním vlastnictvím, zákazníkům, kteří se rozhodli maximalizovat a chránit své IT investice.“

Poplatky za podporu nejsou nic nového pro korporátní zákazníky, mohou však překvapit malé firmy nebo nadšence s domácími servery.

Například majitelem serveru ProLiant N54L MicroServer se může stát kdokoliv za přibližně 350 dolarů. Nyní bude muset přidat dalších 126 dolarů za nejlevnější tříleté předplatné HP Care Pack, bude-li chtít i po vypršení záruky dostávat aktualizace firmwaru.

Nejde sice o nijak závratnou částku, nicméně hodnotu počáteční investice přesto navýší. Konkurence HP přitom podobné poplatky zavedené nemá.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře