HP vykázalo ve druhém kvartálu 10% růst, dařilo se oběma divizím

Výrobce navázal na velmi úspěšný předchozí kvartál a opět se mu podařilo růst v obou klíčových oblastech svého byznysu. Divize osobních zařízení vyrostla dokonce o 12 %, což je v kontextu pokulhávajícího trhu PC velmi solidní výsledek.

HP vykázalo ve druhém kvartálu 10% růst, dařilo se oběma divizímSpolečnost HP oznámila své výsledky za třetí kvartál fiskálního roku 2017, který skončil ke 31. 7. 2017 a přinesl pozitivní vývoj klíčových ukazatelů. Celkové příjmy výrobce například překonaly očekávání a vyrostly o 10 % na 13,1 miliardy dolarů.

Stejně jako v předchozím kvartálu vyrostly výsledky obou divizí. Příjmy z prodeje osobních zařízení vyskočily meziročně o 12 % na 8,4 miliardy dolarů a příjmy z tiskových zařízení se zvedly o 6,2 % na 4,7 miliardy.

Jedinou skvrnu na štítu byl čistý zisk, který dosáhl částky 696 milionů dolarů, což představuje poměrně výrazný pokles ze 783 milionů dosažených v roce 2016. Lze však usuzovat, že zrovna tento ukazatel HP příliš netrápí.

CEO Dion Weisler se naopak nechal slyšet, že třetí kvartál byl dalším vynikajícím obdobím transformační strategie. HP se podle něj kromě dosažení dvouciferného růstu podařilo stabilizovat dodávky do partnerského kanálu, a to o kvartál dříve, než se očekávalo.

Zdroj: HP

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře