HP v Polsku odebírá distribuční kontrakt firmám ABC Data a Action

V Polsku končí HP s distribucí u společností ABC Data a Action, informoval o tom server CRN. Potká stejný osud i českou a slovenskou pobočku?

HP v Polsku odebírá distribuční kontrakt firmám ABC Data a ActionPolský server CRN informoval, že polské HP se rozhodlo rozvázat spolupráci s distribučními společnostmi ABC Data a Action poté, co udělalo pravidelný audit. Distribuční kontrakt vyprší do 90 dní. Výrobce své rozhodnutí nijak nezdůvodnil.

Podle zatím neověřených informací by podobný osud mohl potkat i české zastoupení společnosti ABC Data. Lokální zastoupení společnosti HP však na dotaz ChannelWorldu odpovědělo, že se k situaci nebude vyjadřovat.

ABC Data v Polsku rozhodnutí HP nijak nekomentovala. Poslední aktualita na jejím webu uvádí, že se stala distributorem roku společnosti Dell.

Slawomir Harazin, viceprezident společnosti Action, uvedl, že rozhodnutí HP nerozumí a usiluje o to, aby výrobce poskytl nějaké bližší vysvětlení. Distributor údajně ani neví, co udělal špatně, nebo co by mohl zlepšit, protože nemá zpětnou vazbu.

Poté, co zhruba po třech měsících vyprší platnost kontraktu, bude Action nadále distribuovat produkty HP, uvedl Harazin. Dokonce si myslí, že bez oficiálního kontraktu bude s partnery dělat ještě lepší byznys.

Action se stal letos distributorem roku regionu střední a východní Evropy v EMEA Channel Academy Awards.

Zdroj: CRN.pl, ChannelWorld

Úvodní foto: Action, ABC Data, HP

Komentáře