HP ukázalo, s čím se chystá vstoupit do segmentu 3D tisku

Dvojice nových 3D tiskáren od HP slibuje 10krát rychlejší produkci za polovinu nákladů oproti běžným systémům. V budoucnu pak chce výrobce zavést další, ještě širší možnosti výroby včetně tištěné keramiky nebo elektroniky.

HP ukázalo, s čím se chystá vstoupit do segmentu 3D tiskuSpolečnost HP představila světu své první 3D tiskárny. Modely HP Jet Fusion 3D 4200 Printer a HP Jet Fusion 3D 3200 Printer představují komerční řešení, která mají přinést revoluci do oblasti produkčního 3D tisku. Tomu odpovídají i cenovky – 130 tisíc, resp. 155 tisíc dolarů.

Model Jet Fusion 3D 3200 je podle HP ideální pro tisk prototypů, přičemž má zaujmout vysokou produktivitu a nízkými náklady na vyrobený kus. Model Jet Fusion 3D 4200 pak kromě prototypů poslouží i pro výrobu menších sérií, opět rychle a levně.

HP uvádí, že jeho tiskárny dokáží tisknout 10krát rychleji a o polovinu levněji než současné 3D systémy, což má organizacím nabídnout dosud nevídané možnosti přizpůsobení výroby prototypů, ale i hotových výrobků.

Umožňuje to technologie multi-jet fusion, která představuje výrazný evoluční skok, pokud jde o rychlost, preciznost na úrovni voxelů (třírozměrných ekvivalentů pixelů) a v budoucnu i možnost kombinování více materiálů.

Výrazným skokem pro celý trh 3D tisku je pak již samotný vstup zavedené značky do tohoto odvětví. Nové tiskárny se objeví na trhu koncem letošního roku, případně začátkem příštího, ale HP již nyní hovoří o svých dalších ambicích, například možnosti práce s barvou výrobku, tisku keramiky nebo dokonce vestavěné elektroniky.

HP se chystá vstoupit na trh, kterém analytici věští slibnou budoucnost. Například v našem regionu střední a východní Evropy má trh během příštích tří let růst o 28 % ročně, což je rozhodně perspektivnější vyhlídka, než jakou skýtá trh PC nebo trh běžných tiskáren, což jsou další domény HP.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře