HP spustilo obchod s podnikovými aplikacemi pro SDN

HP SDN App Store je podle HP posledním dílkem do skládačky ekosystému softwarově definovaných sítí. HP zároveň školí vývojáře ve vývoji relevantních aplikací.

HP spustilo obchod s podnikovými aplikacemi pro SDNSpolečnost Hewlett-Packard (HP) oznámila spuštění obchodu s podnikovými aplikacemi pro oblast softwarově definových sítí (SDN). Podniky zde budou moci nakupovat aplikace pro migraci, bezpečnost, cloud a mobilitu.

Důvodem pro vznik obchodu je, že SDN se podle HP staly „mainstreamem“, což společnost vedlo k uvedení platformy, jejímž prostřednictvím se zákazníci HP budou moc spojit s vývojáři třetích stran.

HP zároveň nabízí školení pro vývojáře v oblasti SDN, aby mohli vytvářet relevantní aplikace.

Naši zákazníci mají zájem transformovat své síťové architektury tak, aby se z nich staly konkurenční výhody. SDN aplikace něco takového umožňují,“ uvedl Antonio Neri, generální ředitel HP pro oblast serverů s sítí.

Uvedením obchodu HP SDN App Store jsme vložili poslední dílek do skládačky SDN ekosystému tím, že jsme představili živé a silné tržiště pro inovace, které podpoří více než 5 milionů zákazníků a poskytne jim při jejich migraci směrem k SDN,“ dodal.

Jacob Rapp, šéf globálního marketingu HP, uvedl, že z tržiště bylo od počátku zkušebního provozu staženo již přes 3000 aplikací, z toho minimálně třetina ze strany zákazníků. Zároveň došlo k 5000 stažení balíčku vývojářsých nástrojů, což podle HP dokazuje zájem komunity.

Obchod je od 1. 10. přístupný americkým zákazníkům. Pro ty evropské bude pravděpodobně představen během konference HP Discover v Barceloně, která se bude konat ve dnech 2. - 4. 12. 2014.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © iQoncept - Fotolia.com

Komentáře