HP spustí globální platformu HP University pro školení svých partnerů

Nový program má za úkol „posílit a vybavit“ partnery HP po celém světě a pomoci jim přejít na moderní obchodní modely postavené na předplatném prostřednictvím školení zaměřeného na obchodní dovednosti, strategie a produktová řešení.

HP spustí globální platformu HP University pro školení svých partnerůSpolečnost HP na své každoroční partnerské konferenciHP Reinvent představila novou školicí platformu s názvem HP University, která bude sloužit k „posílení a vybavení“ globální partnerské sítě.

HP University nabídne školení v oblasti obchodních dovedností, strategií a produktů prostřednictvím on-line kurzů vedených certifikovanými instruktory. Platforma má pomoci s identifikací příležitostí i řešení problémů zákazníků.

Program pokryje všechny zásadní částí portfolia HP včetně DaaS (zařízení jako služba), zabezpečení, mobility nebo řízených tiskových služeb. HP University bude dostupná ve 170 zemích a v 11 jazycích.

Vstříc modernímu prodeji

HP University bude mít výhody i pro samotné HP, neboť jedním z jejích úkolů bude pobídnout partnery k opuštění zastaralých obchodních modelů a přijetí moderních metod obchodování skrze předplatné.

Tento přístup podle HP vyžaduje vybudování poradenských dovedností. Partneři se sice nemusí bát, že by byla účast v HP University podmínkou pro užší spolupráci, výrobce však zvažuje různé způsoby, jak zvýhodnit partnery, kteří se „upíší“.

Je jasné, že partneři, kteří se rozhodnou účastnit nabízených kurzů, budou muset počítat s jistými investicemi. HP však rychle dodává, že takto získané dovednosti budou aplikovatelné nejen na jeho vlastní produkty a řešení, nýbrž i obecně.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře