HP se s růstem zisku poohlíží po akvizicích

Společnost Hewlett-Packard oznámila své výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku. Jak se jí dařilo?

HP se s růstem zisku poohlíží po akvizicíchSpolečnost Hewlett-Packard oznámila finanční výsledky prvního kvartálu svého fiskálního roku. Období skončilo ke 31. 1. roku 2014.

Obrat dosáhl 28,15 miliardy dolarů, což je o 1 % horší výsledek než ve stejném období před rokem. Naopak čistý zisk vyrostl meziročně z 1,2 miliardy dolarů na 1,4 miliardy, což činí 63 centů na akcii.

O překvapení se postarala PC divize, jejíž obrat po období poklesu vyrostl meziročně o 4 % na 8,53 miliardy dolarů. Klesající prodej koncovým zákazníkům zde vyvážil 8% nárůst prodeje do firemní sféry.

Obrat podnikové divize, pod kterou spadá prodej serverů, úložišť a síťového vybavení, rostl meziročně o 1 % na 6,99 miliardy dolarů.

Naopak divize tisku zaznamenala pokles obratu o 2 % ne 5,8 miliardy dolarů.

Akvizice na pořadu dne

CEO společnosti Meg Whitmanová v komentářích k firemním výsledkům zmínila, že je podle ní čas, aby se HP začalo poohlížet po akvizících. Konkrétně zmínila odvětví bezpečnosti, velkých dat, mobility a cloudu, ale dodala, že zatím nebyla učiněna žádná konečná rozhodnutí.

Akvizice podle ní budou „malé, až střední“ a zároveň nevyloučila možnost, že HP nebude jen nakupovat, ale i prodávat.

Máme široké portfolio a v našich čtyřech divizích jsou produktové řady i menší firmy, které se mohou stát předmětem prodeje,“ uvedla.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře