HP oznámilo plán na propuštění dalších tisíců zaměstnanců

Další kolo restrukturalizace má proběhnout v letech 2017-2019 a mohlo by přinést zrušení až 4 000 pracovních míst po celém světě. HP přitom chce propustit dalších 3 000 lidí nejpozději do února 2017.

HP oznámilo plán na propuštění dalších tisíců zaměstnancůSpolečnost HP oznámila, že v letech 2017-2019 v rámci restrukturalizace propustí až 4 000 zaměstnanců. Toto opatření by mělo od roku 2020 přinést úspory až 300 milionů dolarů ročně. Náklady spojené se samotným propouštěním mohou přitom být vyšší než tato částka.

Zatím není jasné, kterých částí HP (z hlediska firemní struktury i geografického rozložení) se restrukturalizace nejvíce dotkne. Samotná firma uvedla, že změny se budou lišit stát od státu a budou záviset na řadě externích faktorů.

Oznámení přišlo jen několik dní poté, co analytici z IDC a Gartneru zveřejnili výsledky prodeje PC ve třetím kvartálu. IDC hovoří o 3,9% poklesu a je poměrně optimistické, Garter uvádí 5,7% pokles a upozorňuje na to, že trh klesá již dva roky v řadě.

Navzdory „zajímavému“ načasování oznámení se však HP nepochybně rozhodlo propouštět dřív. Není to pro něj ostatně nic nového. Letos v únoru společnost napřílkad urychlila svůj původní plán a rozhodla se propustit 3 000 zaměstnanců v průběhu následujících 12 měsíců .

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld

Úvodní foto: © Boggy - Fotolia.com

Komentáře