HP opouští segment levných tabletů

Měsíc po rozdělení HP přichází první velké rozhodnutí – z portfolia společnosti zmizely levné tablety s Androidem. Nejlevnějším tabletem v nabídce HP je v současnosti Envy 8 Note za 329 dolarů.

HP opouští segment levných tabletůSpolečnost HP – po rozdělení se zabývá pouze osobními zařízeními a tiskárnami – oznámila, že se stáhne ze segmentu cenově dostupných tabletů, oblasti, která se v poslední době potýká s poklesem poptávky i cen. Jde o jedno z vůbec prvních rozhodnutí HP po rozdělení.

Zaměříme se na oblasti, kde je zisk a růst, a nebudeme se zabývat trhem levných tabletů. Soustředíme se na podnikovou mobilitu a na dodávání tabletů určených pro služby, vzdělávání, maloobchod a zdravotnictví,“ uvedl Ron Coughlin, prezident HP pro osobní systémy.

Nejlevnější zařízení, které HP nabízí na svém webu, je HP Envy 8 Note za 329,99 $ běžící na Windows 10. Tabletů s Androidem už se v portfoliu HP příliš mnoho nenajde a není pravděpodobné, že by se to mělo v dohledné době změnit.

HP se budoucnosti zaměří na perspektivní segment zařízení s oddělitelnou klávesnicí, o kterém se hovoří jako o nástupci tabletů, přinejmenším v některých oblastech. Příkladem toho, že se HP vydalo tímto směrem, je nedávno představené prémiové zařízení Elite x2.

Podobnou cestou se vydaly například Apple se svým tabletem iPad Pro (klávesnice a stylus nejsou součástí balení) nebo Microsoft se svým prvním notebookem Surface Book .

Portfolio HP v oblasti PC se v tomto ohledu nezmění a firma bude i nadále nabízet levné chromebooky nebo řady HP Steam s Windows 10. Poptávka po těchto zařízeních je podle HP stále vysoká, a to jak u spotřebitelů, tak v určitých segmentech byznysu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře