HP má za sebou nejlepší kvartál za posledních sedm let

Výrobce zaznamenal meziroční růst příjmů obou divizí, což se stalo naposled v roce 2010. Pozitivní růst zaznamenaly všechny regiony a klíčové finanční ukazatele.

HP má za sebou nejlepší kvartál za posledních sedm letSpolečnost HP zveřejnila výsledky svého hospodaření za druhý fiskální kvartál 2017, ve kterém dosáhla úspěchu, na který čekala od roku 2010 – rostla jako v segmentu PC, tak v oblasti tiskových zařízení. Celkové příjmy společnosti se meziročně zvýšily o 7 % na 12,4 miliardy dolarů.

Hlavní podíl na tom má překvapivý úspěch v oblasti PC, kde se příjmy HP meziročně zvýšily o 10 % na 7,6 miliardy dolarů. Příjmy z desktopů se sice snížily o 1 %, ale v segmentu notebooků vyrostly o silných 17 %.

Příjmy divize tiskových zařízení se pak meziročně zvedly o 2 % na 4,7 miliardy dolarů. K současnému růstu tržeb z PC a tiskáren přitom v HP došlo naposled před sedmi lety, od té doby rostl vždy jen jeden segment (pokud vůbec).

Šéf společnosti Dion Weisler označil uplynulý kvartál za „přelomový“ a kromě úspěchu obou divizí zdůraznil, že HP rostlo napříč regiony a napříč všemi klíčovými ukazateli. Společnost chce na současný růst navázat i v dalších kvartálech a plánuje investice do podnikových produktů.

Zdroj: HP

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře