HP kupuje tiskovou divizi Samsungu

Díky akvizici v hodnotě 1,05 miliardy dolarů a uvedení nové generace produktů má HP získat nejkomplexnější portfolio produktů pro formáty A3 a A4.

HP kupuje tiskovou divizi SamsunguZatímco HPE prochází odtučňovací kůrou, jeho blíženec HP naopak přistoupil ke své největší akvizici v oblasti tiskových zařízeních – výrobce kupuje tiskovou divizi Samsungu za 1,05 miliardy dolarů. Divize má 6 tisíc zaměstnanců, výrobní základnu v Číně a více než 50 poboček po celém světě.

Samsung podle dohody vydělí příslušnou divizi ze své struktury, vytvoří z ní samostatnou společnost a HP následně koupí 100% podíl. Akvizice by měla být dokončena do 12 měsíců, přičemž Samsung bude podle dohody obou firem od HP odebírat tiskárny a prodávat je na korejském trhu pod svou značkou.

Důvodem prodeje je podle Samsungu potřeba „soustředit se na hlavní oblasti byznysu“, což je v souladu se současným všeobecným trendem, kdy se firmy zbavují divizí ležících mimo hlavní oblast zájmu – ihned po akvizici EMC to ostatně popadlo i Dell.

HP společně s akvizicí oznámilo novou generaci multifunkcí PageWide a LaserJet. Společně s technologiemi od Samsungu mají tato nová zařízení posílit vedoucí pozici společnosti v oblasti zařízení formátu A4 a pomoci jí získat co největší kus trhu zařízení formátu A3.

Díky spojení řešení obou značek má HP získat „nejkomplexnější a nejbezpečnější portfolio produktů pro formáty A4 a A3“ a partneři se mohou těšit na rozšířenou škálu nabídky z hlediska rychlosti, ceny a výkonu. HP svým partnerům slibuje také nové příležitosti v oblasti spravovaných tiskových služeb.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře