HP kupuje Bromium, posílí zabezpečení svých PC prostřednictvím virtualizace

HP posouvá svoje zabezpečovací prvky o krok dál – řada funkcí Sure bude nově obsahovat technologie společnosti Bromium, jež se soustředí na virtualizovaná prostředí.

HP kupuje Bromium, posílí zabezpečení svých PC prostřednictvím virtualizaceSpolečnost HP oznámila akvizici bezpečnostní firmy Bromium za blíže nespecifikovanou částku. Koupí navazuje na předchozí spolupráci, kdy technologii Bromia používala ve funkci Sure Click pro zabezpečení webových prohlížečů.

Funkce Sure Click v praxi funguje tak, že každou kartu prohlížeče uzamkne do vlastního virtuálního prostředí. Potenciální malware tak z prohlížeče přečte jen informace zobrazené na té kartě, ve které je obsažený.

Bromium poskytuje podobnou virtualizační ochranu i pro stahování individuálních souborů – pokud není stažený dokument označený jako důvěryhodný, Bromium ho otevře v tzv. mikrovirtuálním nástroji.

Společnost HP naznačila, že technologie Bromia bude použitá ve spojení se současným antimalwarovým řešením Sure Sense, zabezpečovací zobrazovací technologií Sure View a bezpečnostní technologií pro spouštění Sure Start.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře