HP dokončilo akvizici herní značky HyperX

Společnost dala za herní divizi Kingston Technology, jejíž portfolio zahrnuje širokou rodinu herních periferií, 425 milionů dolarů.

HP dokončilo akvizici herní značky HyperXSpolečnost HP oznámila, že finalizovala akvizici HyperX, herní divize společnosti Kingston Technology, o které informovala v únoru letošního roku. Jak bylo oznámeno již dříve, nákupní cena této transakce je 425 milionů dolarů.

Akvizice je podle společnosti v souladu se strategií HP podporovat růst v kategorii osobních systémů, kde mezi zajímavé segmenty patří hlavně gaming a periferie. Rodina produktů HyperX zahrnuje periferie od headsetů přes myši a klávesnice až po USB mikrofony.

Jsme nadšení, že můžeme v HP oficiálně přivítat celý tým HyperX. Značka HyperX si vybudovala věrnou fanouškovskou základnu a my ji chceme nadále posilovat,” vysvětluje Alex Cho, prezident pro osobní systémy ve společnosti HP.

Tato akvizice nadále posiluje naši schopnost vytvářet výpočetní zážitky budoucnosti, expandovat do nových teritorií a odemknout nové zdroje růstu,“ doplnil.

Zdroj: HP

Úvodní foto: kentoh @fotolia.com

Komentáře