HP a Symantec připravují cloudové řešení pro obnovou po katastrofě

Nové řešení DraaS (disaster-recovery-as-a-service) bude postaveno na HP Helion OpenStack a Symantec Continuity. Dostupné má být v polovině roku 2015 a kromě souborů má umět obnovit i aplikace a operační systémy.

HP a Symantec připravují cloudové řešení pro obnovou po katastrofěSpolečnost HP a Symantec oznámily, že pracují na řešení, které nabídne obnovu po katastrově jako cloudovou službu. Novinka bude postavena na platformách HP Helion OpenStack a Symantec Continuity a připravena má být v polovině roku 2015. Společnosti ji chtějí prodávat společně.

Připravované řešení se má podle Alexe Froya, ředitele HP pro strategie, dvěma vlastnostmi lišit od běžných cloudových zálohovacích služeb.

Zaprvé používá „replikační engine“ a data posílá do cloudu neustále, na rozdíl od jiných řešení, která tak činí periodicky. Zadruhé mám mít schopnost obnovovat nejen soubory a složky, ale i operační systémy a aplikace.

Při nasazení v tradičních IT systémech má nové řešení neustále sledovat zdraví a status serveru, který chrání, a současně odesílat získané informace do cloudu.

Alex Froyo dále okomentoval skutečný význam termínu „obnova po katastrofě“. Většina lidí si podle něj představí kouřící kráter, vytopené nebo vyhořelé datacentrum a definitivní ztrátu všech dat.

Připravované řešení však nemá být určeno jen na obnovu naprostých „katastrof“, ale na odstranění celé škály výpadků až na úroveň selhání jednotlivých serverů.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře