Holding Solitea se rozšířil o J.K.R.

Akvizice výrobce ERP systémů má posílit pozici holdingu na českém trhu podnikového softwaru. Holding po strategické investici vlastní v J.K.R. 100% podíl.

Holding Solitea se rozšířil o J.K.R.Holding Solitea oznámil, že získal 100% podíl ve společnosti J.K.R., výrobci podnikových informačních systémů Byznys ERP. Solitea chce touto akvizicí posílit svou pozici na českém trhu ERP systémů.

Vizí holdingu Solitea je prostřednictvím svých produktů a řešení zjednodušovat podnikání firmám všech velikostí. Akvizice J.K.R. je jen dalším krokem v naplňování této vize,“ uvedl Martin Cígler, předseda představenstva holdingu.

Solitea je pro nás především strategickým investorem a představuje příležitost k rychlému růstu díky synergiím v rámci holdingu,“ dodal Vladimír Králíček, generální ředitel J.K.R.

Solitea je aktivní zejména na českém, slovenském a rakouském trhu. Holding uvádí, že je v počtu zákazníků ERP systémů jedničkou na českém trhu. Skupina vznikla v polovině roku 2014 po spojení společností Cígler Software a Vema . Vzápětí se její součástí stala i společnost Aquasoft.

Zdroj: Solitea

Úvodní foto: Solitea, J.K.R.

Komentáře