Hitem letošních Vánoc mezi chytrými telefony je Huawei P8 Lite (Heureka.cz)

Průměrná hodnota vánočního dárku koupeného v českých e-shopech letos dosáhla 820 korun, vrcholem sezóny bylo první a druhé prosincové pondělí. Po vánoční sezóně bude téměř ihned následovat neméně důležité období povánočních slev.

Hitem letošních Vánoc mezi chytrými telefony je Huawei P8 Lite (Heureka.cz)Nákupní portál Heureka.cz zveřejnil statistiky týkající se on-line nákupů v letošní vánoční sezóně. Průměrná cena jednoho vánočního dárku letos podle portálu dosáhla 820 korun, byť samozřejmě existují kategorie, kde je průměrná cena podstatně vyšší.

Takovým segmentem jsou například chytré telefony, kde průměrná cena sahá do tisíců. Heureka uvádí, že mezi všemi aktuálními modely leto vede model P8 Lite od Huawei (na fotografii). Do první pětice se vešly dva modely od Lenova, jeden od Samsungu a jeden od Sony.

Pondělky opět představovaly vrchol sezóny

Nejvíce peněz z celého roku utratili Češi na internetu zhruba dva týdny před Vánoci. Nejsilnějšími byla pondělí 7. resp. 14. 12., podobně jako v loňském roce. Nejvíce se v tomto období nakupovaly knihy, mobily nebo parfémy, tedy dárky, které se objevují pod stromečkem každoročně.

Významné byly, z hlediska onlinu, také úterý 8. a středa 9. prosince. Nejvíce se však na internetu nakupovalo v pondělí 14. prosince. Češi v tento den uskutečnili zhruba o šestinu objednávek více než vloni,“ uvedl Tomáš Braverman, ředitel portálu Heureka.cz.

Podle Bravermana už obchodníci do Štědrého dne žádný významný nárůst obchodníci nezaznamenají, budou se však moci připravovat na další klíčovou sezónu, který začne prakticky hned po Štědrém dnu. Období povánočních slev je pro obchodníky druhým nejdůležitějším obdobím roku.

Pořadí nejnakupovanějších chytrých telefonů

1. Huawei P8 Lite

2. Samsung Galaxy J5

3. Lenovo A536

4. Lenovo A6000

5. Sony Xperia M4

Zdroj: Heureka.cz

Úvodní foto: Huawei

Komentáře