Hitachi kupuje Pentaho kvůli analytice pro internet věcí

Akvizice dodá systémům od Hitachi Data Systems schopnost pracovat s velkými daty a analyzovat je. Nové funkcionality najdou uplatnění v oblasti internetu věcí.

Hitachi kupuje Pentaho kvůli analytice pro internet věcíHitachi Data Systems (HDS) kupuje společnost Pentaho, dodavatele analytického softwaru pro oblast business intelligence. Akvizice umožní HDS dodat analytické funkce do svých systémů pro internet věcí.

Hitachi má infrastrukturu, Pentaho zase platformu pro integraci dat a analytiku, ale také know-how v oblasti velkých dat,“ uvedl k akvizici šéf společnosti Pentaho Quentin Gallivan.

HDS se již nyní pohybuje v internetu věcí a dodává různé systémy pro vertikální odvětví, například karty, které sbírají provozní a diagnostická data ze zařízení a odesílají je uživateli nebo výrobci. Senzory HDS se nacházejí například v příměstských vlacích ve Velké Británii.

Software od Pentaha dodá systémům HDS analytický engine, díky kterému budou mít zákazníci k dispozici více informací. Software je otevřený, díky čemuž je podle svého výrobce snadno integrovatelný s jinými službami.

Vzhledem k již dřívější spolupráci Pentaha a HDS jsou analytické nástroje kompatibilní s řadou produktů HDS, například úložištěm Hitachi Content Platform.

Pentaho bude po akvizici pokračovat podle svého stávajícího obchodního modelu a Quentin Gallivan zůstane na pozici CEO.

Akvizice, jejíž finanční podmínky nebyly zveřejněny, by měla být dokončena do léta 2015.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře