Hillstone Networks zřizuje laboratoř na univerzitě VUT

Dodavatel bezpečnostních řešení Hillstone Networks ve spolupráci s distributory PAN Networks a Proficomms otevírají vzdělávací a výzkumnou laboratoř v oblasti bezpečnosti, jejímž úkolem je podpořit výzkum, inovaci a vzdělávání na VUT v Brně.

Hillstone Networks zřizuje laboratoř na univerzitě VUTHillstone Networks, výrobce síťových bezpečnostních řešení zřizuje ve spolupráci s výhradním evropským distributorem - společností PAN Networks  a se společností Proficomms - distributorem s přidanou hodnotou pro Českou a Slovenskou republiku, vzdělávací a výzkumnou laboratoř síťové bezpečnosti na VUT v Brně.

Laboratoř byla otevřena 8. 11. 2016 s primárním cílem poskytovat vzdělání a řídit akademický výzkum v oblasti kybernetické bezpečnosti v rámci bezpečnostní skupiny Ústavu telekomunikací na FEKT, VUT v Brně.

Společná laboratoř bude vybavena čtyřmi next-generation firewally Hillstone Networks a příslušným počtem licencí pro CloudEdge, určenými pro zabezpečení virtualizovaných sítí, které jsou založeny na Hillstone NGFW platformě.

Hillstone CloudEdge řeší bezpečnostní mezery ve virtualizovaném a cloudovém prostředí a poskytuje řešení virtuálního softwarového firewallu.

Úkolem společnosti Proficomms je propojit prostor aplikační bezpečnostní IT technologie s výzkumem, vývojem a vzděláváním. Zvyšující se význam komunikačních technologií a jejich pronikání do nejvyšších strategických úrovní společnosti je činí atraktivním cílem pro IT útoky a teroristické aktivity. Variability struktur, které mají být chráněny, spolu s rostoucími hrozbami, vyžadují flexibilní a zákaznicky přizpůsobenou ochranu.

Jedná se o oblast, kde těsné propojení R&D s každodenním řešením bezpečnostních problémů může přinést rychlé reakce bezpečnostních technologií na bezpečnostní hrozby a tím výrazně zkvalitnit dopad unikátních bezpečnostních řešení technologií Hillstone,“ uvedl v oznámení František Urban, ředitel společnosti Proficomms.

Zdroj: Proficomms
Úvodní foto: Proficomms

Komentáře