Hewlett-Packard se rozštěpí na dvě společnosti

HP potvrdilo spekulace o blížícím se rozdělení. Pod názvem HP a stávajícím logem bude pokračovat současná divize PC a tiskáren, zatímco podnikový hardware, software a služby přejde pod novou společnost Hewlett-Packard Enterprise.

Hewlett-Packard se rozštěpí na dvě společnostiSpolečnost Hewlett-Packard oznámila, že se do roka rozdělí na dvě samostatné společnosti. Divize podnikového hardwaru, softwaru a služeb přejdou pod firmu s názvem Hewlett-Packard Enterprise, zatímco divize PC a tiskových zařízení bude pokračovat pod jednoduchým názvem HP. Druhá jmenovaná společnost si zachová současné logo.

Obě nové firmy budou veřejně obchodovatelnými akciovými společnostmi. Současní akcionáři HP dostanou podíly v obou firmách. HP očekává, že k rozdělení dojde do konce fiskálního roku 2015. Ten skončí k 31. 10. 2015.

V čele Hewlett-Packard Enterprise stane na pozicích prezidentky a CEO současná šéfka společnosti Meg Whitmanová , zatímco HP povede Dion Weisler, současný šéf divize tiskáren a osobních zařízení.

Meg Whitmanová označila krok za pozitivní, jakkoliv původně chtěla, aby HP zůstalo vcelku.

[Rozdělení] poskytne oběma novým firmám nezávislost, specializaci, finanční zdroje a flexibilitu, které potřebují k rychlému přizpůsobení se trhu a dynamice zákazníků, spolu s dlouhodobým vytvářením hodnoty pro akcionáře,” uvedla.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře