Heureka: Tradiční způsoby platby v českých e-shopech ustupují novým

Šetření portálu Heureka.cz, platební brány PayU a velkých e-shopů odhalilo rostoucí oblibu nových způsobů platby za zboží v e-shopech. Dobírka a bankovní převod pomalu ustupují osobnímu odběru a on-line platbám.

Heureka: Tradiční způsoby platby v českých e-shopech ustupují novýmNákupní rádce Heureka.cz provedl ve spolupráci s e-shopy a platební bránou PayU průzkum týkající se způsobů, jakými zákazníci platí za zboží z e-shopů. Výsledky ukazují, že starší a tradičnější metody, jakými jsou dobírka nebo bankovní převod, přestávají být pro zákazníky atraktivní.

Jakkoliv dobírka pořád zůstává nejčastější formou platby, její podíl na celkovém objemu plateb meziročně poklesl z 45 % na 39 %. Tomáš Braverman, ředitel Heureka.cz, to odůvodňuje vysokou cenou a nutností mít u sebe velkou částku v hotovosti, neboť řada dopravců stále nepřijímá platební karty.

Bankovní převod před rokem využívalo 12 % zákazníků, nyní pouze 10 %.

Podíl naopak narostl platbě při osobním odběru, a to z 27 % na 29 %, což Tomáš Braverman vysvětluje mimo jiné tím, že zákazník v takovém případě zboží fyzicky vidí a má je pod kontrolou, což výdejní místo přibližuje klasickém retailu, na který je zvyklý.

Mírně narostlo i využívání možnosti on-line platby kartou, kterou používá 9 % zákazníků oproti loňským 7 %.

Infografika – Podíl platebních metod v českých e-shopech

Zdroj. Heureka.cz

Úvodní foto: © jura - Fotolia.com

Komentáře