Heureka.cz: PPL je nejznámějším dopravcem zásilek v ČR

Průzkum Heureka.cz ukázal, že 93 % respondentů je spokojeno se službami tuzemských dopravců. Po PPL je nejznámější firmou Česká pošta, ostatní skončili hluboko za nimi.

Heureka.cz: PPL je nejznámějším dopravcem zásilek v ČRPortál Heureka.cz zveřejnil výsledky vlastní ankety týkající se dopravy zboží zakoupeného v e-shopech. Ze šetření vyplynulo, že zdaleka nejznámější přepravní společností mezi internetovými uživateli je PPL. Spontánně si tuto společnost vybavila většina dotazovaných uživatelů, rovných 55 %.

Na druhém místě skončila Česká Pošta, kterou si vybavilo 30 % dotázaných. Další dopravci skončili daleko za těmito společnostmi. Na třetím místě skončila společnost DPD s 5 %, následovalo DHL se 3 %. Společnosti Geis a UPS si vybavilo shodně 1 % respondentů.

Chceme rychlost, ale zdarma 

Dalším výsledkem průzkumu je, že průměrná doba dodání zboží v e-shopech je 2,5 dne. Žádná společnost, s výjimkou České pošty a GLS (zde však za příplatek), přitom negarantuje dodání zboží a dodací lhůty jsou pouze orientační.

Rychlost doručení podle Heureky patří k jednomu z důležitých faktorů výběru dopravní společnosti, ovšem připlatit si za něj není ochotno více než 40 % zákazníků.

Velmi oblíbeným způsobem platby zůstává podle Heureky dobírka. Společnosti to reflektují různě. Zatímco DHL možnost dobírky vůbec nenabízí, DPD a PPL ji umožňují zaplatit i kartou. Česká pošta rovněž, avšak pouze kartou Poštovní spořitelny.

Celkově uvedla naprostá většina uživatelů (93 %), že je se službami přepravců spokojená.

Inforgrafika - Šetření ohledně dopravců

Zdroj: Heureka.cz

Průzkum proběhl v průběhu března na stránkách Heureka.cz. Zúčastnilo se ho přes 1 800 uživatelů.

Zdroj: Heureka.cz
Úvodní foto: © mangostock - Fotolia.com

Komentáře